Odmładzanie Wolumetryczne

 WOLUMETRIA to nauka o przywracaniu objętości skupiająca się głównie na twarzy. Obecnie odmładzanie wolumetryczne stosowane jest do rozwiązywania problemu starzenia się skóry.

Starzenie się skóry twarzy

Coraz bardziej zaawansowany wiek, działanie hormonów, palenie papierosów, nadmierne wystawianie na działanie promieni słonecznych, zimna oraz wiatru – wszystkie te czynniki przyczyniają się do powstawania delikatnych linii, które następnie przekształcają się w zmarszczki. Skóra staje się bardziej wiotka, mięśnie tracą swą kurczliwość, maleje elastyczność skóry.

  Poziom kwasu hialuronowego, którego skóra jest jednym z głównych dostawców, obniża się, a nawet zanika. Dlatego też właściwości uwadniające i odbudowujące nie działają już na skórę tak skutecznie, jak dawniej. Skóra właściwa ulega stopniowemu odwodnieniu i staje się cieńsza. Naskórek oraz skóra właściwa, które zazwyczaj są połączone ze sobą, zaczynają się rozdzielać. Zwiotczała skóra pokrywa się zmarszczkami.

   

Procesom starzenia się skóry twarzy często towarzyszy spadek ilości tłuszczu, który powoduje z kolei spadek objętości i jędrności skóry. Utrata objętości w pierwszym  rzędzie dotyczy obszaru śród-twarzowego (kości policzkowych, policzków, okolic nosowo-wargowych oraz kącików ust), w następnym rzędzie żuchwy i podbródka, i najrzadziej szyi i skroni. 

 

 

Wolumetryczne odmładzanie twarzy obejmuje przywracanie utraconej objętości oraz zarysu twarzy i szyi.

 

 

VOLUMA to nowy preparat zwiększający objętość tkanek, jest stosowany w przypadku wskazań do wypełnienia tłuszczowego. Korzysta z technologii trójwymiarowej macierzy kwasu hialuronowego i związanego z nim systemu poprawiania skuteczności usieciowania. To specyficzny wypełniacz, znacznie gęstszy od pozostałych. Przeznaczony do modelowania twarzy i przywracania jej objętości.

 

Żel ten charakteryzuje się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników. Preparat nie ma tendencji do przesuwania się.

Zastosowanie preparatu Voluma:

 • modelowanie kości policzkowych,
 • wypełnienie zagłębień w okolicach skroni,
 • modelowanie podbródka,
 • zmiany obrysu ust,
 • poprawa owalu twarzy.

 Zalety preparatu Voluma:

 • preparat przywraca objętość, zapewniając twarzy bardziej młodzieńczy wygląd,
 • umożliwia uzyskanie efektu liftingu,
 • technika jest w sposób minimalny inwazyjna,
 • może być stosowany przed lub po terapii liftingowej,
 • osiąga się natychmiastowe i długotrwałe skutki,
 • zapewnia pacjentom korzyść w postaci terapii odwracalnej.

 Voluma może być stosowana łącznie z innymi formami kwasu hialuronowego, a także w połączeniu z innymi technikami, takimi jak toksyna botulinowa – Botox.

Można ją stosować w każdym wieku.

 

                            Przed                                      Po

                                      

                                       

                                                                                                                                        

                                     

              

                                      

 

                                      

 

Zapraszamy do naszej innej ciekawej strony internetowej:

www.axis-salon.com.pl