Piękno nie tylko dla kobiet!

Przez długi czas zabiegi medycyny estetycznej skierowane były głównie do kobiet. Obecnie zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą i chcą dbać o swój wygląd.


Właściwie dlaczego mówiąc o urodzie i atrakcyjnym wyglądzie bierze się pod uwagę tylko kobiety?!

W dzisiejszym społeczeństwie wygląd ma podstawowe znaczenie, a młodzieńczy wygląd to kluczowe atrybuty zarówno w pracy jak i w życiu osobistym.


Troska o wizerunek i dobre samopoczucie przestała być tematem tabu w męskim środowisku. Pamiętajmy o tym, iż mimo zmian, jakim uległ męski sposób myślenia, mężczyźni nie zamierzają upodobnić się do kobiet. Odeszły w zapomnienie czasy, gdy męska pielęgnacja ograniczała się do podstawowej higieny i golenia, a zmarszczki na twarzy mężczyzny były oznaką dojrzałości.

 
Stres oraz zmęczenie związane z pracą z czasem stają się widoczne na Twojej twarzy. Delikatne linie, który kiedyś podkreślały Twój urok, pogłębiają się, a skóra staje się coraz mniej elastyczna. To wszystko sprawia, że Twoja twarz przybiera smutny i zmęczony wygląd.

Nasze podstrony adresowane są zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Do osób dojrzałych, które pragną pozbyć się niechcianych zmarszczek i młodych ludzi, którzy pragną się przed nimi uchronić.


Jeśli mężczyzna decyduje się na jakąś zmianę, to zwykle robi to po prostu dla siebie. Często wiąże się to z jego karierą zawodową. Zaczynamy mieć świadomość, że dobry wygląd pomaga osiągnąć sukces.

Obecne trendy kulturowe, trendy w modzie, trendy wyznaczające styl życia są tak silne, że nawet widok mężczyzny w gabinecie chirurga plastyka nie jest niczym dziwnym.
Również oczekiwania kobiet względem mężczyzn nieco się podniosły.

Męska skóra 

Kobiety na całym na świecie zazdroszczą mężczyznom skóry, która jest bardziej odporna na proces starzenia. Panowie zawdzięczają to większej niż u kobiet zawartości elastyny i kolagenu, które nadają ich skórze elastyczność i jędrność.

Męska skóra jest też grubsza o 16-20% i zaopatrzona w większą ilość włókien mięśniowych, co daje dodatkową ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz zmniejsza wrażliwość na dotyk czy ból.

Pomimo wielu zalet skóra męska również wymaga pielęgnacji a pierwsze zmarszczki prędzej czy później muszą się pojawić i – niestety – zapewne będą one głębsze i bardziej widoczne niż u kobiet.

Skóra mężczyzny do ok. 30 roku życia jest mocniejsza i bardziej prężna niż skóra kobiety. W okresie późniejszym starzeje się o wiele szybciej. Skóra męska jest mniej wrażliwa na bodźce zewnętrzne, jest silniej ukrwiona i ma z reguły ciemniejszy odcień niż skóra kobieca. Ze względu na stabilny płaszcz hydrolipidowy zatrzymuje dostatecznie dużo wilgoci i produkuje więcej łoju niż skóra kobieca.

Do 40 roku życia produkcja łoju jest o 50-60 % wyższa niż u kobiet.

Do 60 roku życia produkcja gruczołów łojowych stopniowo słabnie (skóra staje się bardziej sucha), a następnie pozostaje na nie zmienionym poziomie.

Atrakcyjność współczesnego mężczyzny nie zależy wyłącznie od siły bicepsów ani od modnego stroju. Liczy się przede wszystkim czystość, przyjemny zapach, zadbana cera i fryzura.

Obecnie mężczyzna w salonie jest klientem codziennym i czasy gdy było to miejsce zarezerwowane wyłącznie dla Pań już dawno poszły w zapomnienie. Wspaniały wygląd sprawia, że czujemy się szczęśliwsi i pogodniej patrzymy na życie. Dzięki medycynie estetycznej utrzymanie tego wyglądu i zapewnienie doskonałego samopoczucia jest możliwe bez względu na upływający czas.

Wygładzenie zmarszczek, wypadanie włosów i usunięcie innych oznak upływającego czasu nie stanowi dla nas problemu.

 Zadzwoń do nas, bo telefon do Slonu AXIS to nie tłuszczyk żeby go sobie odkładać: 61-835-26-40

Serdecznie zapraszamy!

 Więcej informacji na temat zabiegów znajdziesz na poszczególnych podstronach oraz na naszej drugiej ciekawej stronie internetowej:

www.axis-salon.com.pl